• Aurimas Didžbalis

Sunkiaatletis iš Marijampolės, kurį vadina klaipėdiečiu

Europos sunkiosios atletikos vicečempionas Aurimas Didžbalis ir pirmasis jo treneris Alvydas Kirkliauskas nepyksta, kai šiuo metu Klaipėdoje besitreniruojantį iš Marijampolės kilusį sportininką pavadina klaipėdiečiu. „Nuo to rezultatai nesuprastėja", - sako nuo keturiolikos metų Aurimą treniravęs A.Kirkliauskas. Jau trejetą metų uostamiestyje pas trenerį Bronių Vyšniauską besitreniruojantis A.Didžbalis laiko save suvalkiečiu ir prisipažįsta, kad savo akcentu išsiskiria iš kitų.

Į Marijampolę Aurimas užsuko prabėgus keletui dienų, kai Turki­joje vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate iškovojo sidabro medalį svorio kategorijoje iki 94 kg. Tai didžiausias 20-mečio sportininko pasiekimas karjeroje.

Lietuvos atletas išrovė 180 kg sveriančią štangą, išstūmė 215 kg ir, dvikovėje surinkęs 395 kg, tik 7 kg nusileido čempionu tapusiam moldavui Anatolijui Kiriku. Be to, A.Didžbaliui atiteko mažasis aukso medalis rovimo rungtyje ir mažasis sidabro medalis stūmimo varžybose.

A.Didžbalis praėjusiais metais Europos čempionate laimėjo ketvirtąją vietą, bet po sportininko iš Armėnijos diskvalifikacijos, lietuviui šių metų vasarį buvo skirtas bronzos medalis. „Lyg ir buvo žadėta, kad man jį įteiks Turkijoje, tačiau kol kas niekas to nepadarė", - sakė Aurimas.

Per visą nepriklausomos Lietuvos sunkiosios atletikos istoriją vienintelis Ramūnas Vyšniauskas buvo iškovojęs medalius Europos čempionatuose. A.Didžbalis tapo antruoju Lietuvos istorijoje, kuriam pavyko pasidabinti Europos čempionato apdovanojimu. Na, o 2010-aisiais jis tapo Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų nugalėtoju.

„Iki aukso pritrūko tikriausiai sėkmės, - vertindamas savo laimėjimą Europos čempionate sakė Aurimas. - Tokia mažytė klaidelė įsivėlė paskutiniame bandyme, ir pradiniai svoriai nebuvo tokie, kokių norėjau. Buvome apsidraudę, kad būtų iškovotas olimpinis kelialapis, o kiek iš arbitrų girdėjau ir aplinkiniai kalbėjo - moldavui turėjo neužskaityti pirmo bandymo. Tada būtume susilyginę ir būtų vykusi daug įnirtingesnė kova. O kai jam buvo užskaitytas bandymas, tada jis ėmė mane gaudyti.

Startas čempionate tikrai neblogas - iš šešių bandymų penki, be to, asmeninį rekordą pakartojau. Galėjau ir daugiau iškelti, bet, kaip sakiau, buvome apsidraudę dėl tų bandymų.

Prieš olimpiadą nebebus pasaulio čempionato - neturėsiu galimybės dar „pasibrėžt" - ruošimės žaidynėms Londone. Norėčiau peržengti dvikovę - 400 kg. Tai tikrai būtų geras žingsnis pretenduojant į kažkurią vietą..."

Be sportinio gyvenimo, kūno kultūrą ir pedagogiką Klaipėdos universitete studijuojantis A.Didžbalis pasigirti laisvu laiku negali. „Daugiau atsipalaiduoju štai grįžęs į Marijampolę, o įtemptų treniruočių grafikas prasideda septintą ryto, baigiant paskutine dienos mankšta devintą vakaro. Net meilės reikalams, kaip tiems krepšininkams senberniams, laiko nelieka", - juokavo A.Didžbalis.

Ričardas Pasiliauskas / „Suvalkietis“